На Ровенщине люди самостоятельно повышают уровень онкозаболеваний

За словами екологів, спалювання сміття небезпечне для здоров’я і призводить до онкозахворювань

На Ровенщине люди самостоятельно повышаю…

На Рівненщині щоденно труять людей. Про це пише Depo.Львів з посиланням на РадіоТрек.

Екологи та надзвичайники вкотре нагадують про шкідливість спалювання рослинних залишків. Щоденно на Рівненщині виникає 10-15 пожеж. З початку року вже зафіксовано майже 780 займань.

Найспекотнішим вважається липень, лише впродовж попереднього місяця трапилося 116 пожеж проти 146 випадків торік. Серед найпоширеніших - це лісові та торф’яні пожежі. Однак, найбільш небезпечним є спалювання стерні та післяжнивних залишків. Торік через це загинуло шестеро людей, цього року - один чоловік.

За словами заступника начальника Державної екологічної інспекції у Рівненській області Сергія Пашковського, спалювання сміття небезпечне для здоров’я і призводить до онкозахворювань.

"Разом із спалюванням сухої рослинності в повітря попадають важкі метали, які призводять до онкозахворювань. Крім того, виділяються отруйні речовини діоксини – це дуже отруйні речовини, які впливають не тільки на дітей, а на кожну людину та живий організм в екосистемі, - розповів Пашковський.

У разі виявлення порушників екологи закликають рівнян звертатися на "гарячу" лінію екологічної інспекції 635-202.

У районах оперативного реагування інспекція не ґарантує, тож у малих населених пунктах радять звертатися до місцевих органів влади.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Ровно

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook