Ровенская область считает деньги на школьные автобусы

Аби забезпечити усіх школярів, область потребує 112 автобусів

Рівненщина придбає шкільні автобуси. Про це пише Depo.Львів з посиланням на РадіоТрек

Однак, Волинська область може використати не всі гроші державного бюджету для цих цілей, оскільки райони мають проблеми з співфінансуванням.

Розкриття тендерних пропозиції заплановано на 26 травня. Щоправда як пояснив  начальник обласного управління освіти і науки Григорій Таргонський, можливо тендер доведеться відкласти на тиждень через внесення певних технічних змін у документацію. На сьогодні управління освіти при потребі у 112 шкільних автобусів оголошує закупівлю 10 транспортних засобів за 14 мільйонів гривень для підвезення малечі до шкіл.

"По факту скільки будемо закуповувати машин, буде видно ближче до підписання угод до акцепту, тому що ми очікуємо на прийняття рішень районними радами про оптимізацію навчальних закладів. Постанова Кабінету міністрів передбачає співфінансування 50 на 50 відсотків і обов'язково школи мають бути реорганізовані чи оптимізоовані. Вони задекларували що це зроблять, і коли у нас будуть готові рішення то ми реально зможимо закупити поки що 10 шкільних автобусів", - розповів  Григорій Таргонський.

Нині підтвердженого спів фінансування та реорганізованих шкіл є чотири у Зарічненському, Дубровицькому, Рівненському та Острозькому районах.

За словами Григорія Таргонського, якщо до дати розкриття тендерних пропозицій кількість оптимізованих закладів та підтвердженого спів фінансування у районах не зміниться то по факту вдасться закупити тільки чотири шкільних автобуси.

До слова, у державному бюджеті для закупівлі шкільних автобусів передбачено близько 27 млн грн. Проте використати їх можна тільки за умови спів фінансування за кошти районів та проведення реорганізації малих шкіл. За словами Григорія Таргонського у районів є проблеми із грошима для спів фінансування а крім того, у районах є й супротив реорганізації малокомплектних шкіл. Це можна пояснити небажанням батьків возити дітей у більшу школу але у сусіднє село.

Зараз на Рівненщині підвезення дітей до шкіл здійснює 156 автобусів. Аби забезпечити усіх школярів, область потребує іще 112 автобусів.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Ровно