Появилось видео с уникального Ровенского тоннеля (ВИДЕО)

Археологи чекають дозволу, щоб розпочати розкопки у центральному парку Рівного

У Рівному посеред центрального парку міста випадково виявили підземний тунель. Про це пише Depo.Львів з посиланням на ТСН.

Це сталося тоді, коли біля тамтешнього фонтана "Стоматолог" провалився асфальт. Знахідкою вже зацікавились археологи. 

Спершу припускали, що це старовинний підземний ресторан.

"Видно, що закладалися дерев'яні бруски, були двері. Це якась підземна частина наземної будівлі, скоріш за все", - розповів науковий співробітник Рівненського краєзнавчого музею Олексій Войтюк.

Найімовірніше, це підземні тунелі князів Любомирських – польських шляхтичів, які були власниками Рівного впродовж 200 років. Цегла з підземної кімнати виготовлена у ХІХ столітті. У свою чергу краєзнавці говорять, що підземні ходи могли з'явитися ще задовго до появи Любомирських на рівненських землях. 

Наразі археологи чекають дозволу, щоб розпочати розкопки у центральному парку Рівного. Раніше в історичній частині Житомира на Замковій горі знайшли старовинне підземелля. Під час розкопок археологи на двометровій глибині викопали польські та чеські срібні монети XVI сторіччя, а ще – козацькі люльки. Копнувши глибше, натрапили на ходи. Припускають, що катакомби ведуть до костьолу Святої Софії, розташованого неподалік, тож їм десь півтисячі років.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Ровно