UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Прокляте місце: Як у Тимошенко "інтеліґентно" відібрали Рівненщину

В Рівненській облраді чергові кадрові перестановки. Новим, вже четвертим, головою місцевого "парламенту" став Олександр Данильчук

Прокляте місце: Як у Тимошенко "інтеліґе…

Данильчук у свої 58 років удруге за свою біографію посів крісло голови Рівненської обласної ради, цього разу – від БПП "Солідарність". У 2006-2010 роках він головував тут вже, але від "Батьківщини".

Спочатку на сесії 15 лютого звільнили старого очільника, представника "Батьківщини", Миколу Драганчука, який навіть не прийшов на засідання. За його відставку проголосували 37 депутатів.

Чи не до останнього дня перед позачерговою сесією, депутати усе ще радилися, за кого ж їм голосувати, й підраховували голоси за кандидатів на це крісло Олександра Данильчука та Олександра Корнійчука (БПП "Солідарність") від кожної фракції, яка погодилася на цю гру.

Спочатку більше шансів на перемогу давали Данильчуку, а потім виявилося, що його прихильників трохи замало, аби саме він став головою. Та, схоже, до засідання сесії таки вдалося домовитися – за голову Рівненської облради Данильчука злагоджено і без скандалу проголосували 43 депутати, і цього цілком достатньо. Голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренкао подякував депутатам, зробивши їм комплімент – мовляв, вчинили інтеліґентно, бо не сварилися й не билися.

Варто зазначити, що від початку каденції за крісло голови точилися перманентні війни між основними політичними гравцями.

Восени 2015 року облраду несподівано для всіх очолив молодий і зовсім недосвідчений у цій справі Олександр Ковальчук від Радикальної партії Олега Ляшка. Обрали його всупереч прогнозам, що облрадою керуватиме екс-нардеп від "Батьківщини" Микола Кучерук. Швидко з'ясувалося, що таким був результат переговорів між лідеркою "Батьківщини" Юлією Тимошенко та Олегом Ляшком щодо тодішньої регіональної політики очолюваних ними сил.

Рівненська область просто ввійшла в один пакет з іншими областями, десь Тимошенко підтримала на голову облради людей Ляшка, десь Ляшко людей Тимошенко. Ображеному Кучеруку довелося поступитися. "Зрештою, хто такий голова обласної ради? – казав Кучерук, - це посада менеджера, який має вміти домовлятися".

Невдовзі запального Ковальчука змістили, і крісло голови посів поміркований представник БПП Олександр Корнійчук. Проте й він довго не втримався, впливовому Кучеруку вдалося домовитися, аби облрадою керував усе ж таки представник "Батьківщини" Микола Драганчук. І люди Тимошенко взяли реванш не тільки над БПП, а і над колишніми партнерами з РПЛ.

Драганчуку не вдалося знайти спільну мову з головою облдержадміністрації Муляренком, що викликало відверте й неприховане протистояння між ними. Яке закінчилося перемогою останнього. Адже такий голова, як Данильчук Муляренку дуже зручний: він з провладної партії, вміє домовлятися та вирішувати питання.

Біографія у Данильчука виглядає буремною. Уродженець Березнівського району на Рівненщині почав свій трудовий шлях тренером з класичної боротьби у районному спортивному товаристві. Потім працював слюсарем, майстром лісу, агрономом. А з початку 90-их років його кар'єра стрімко пішла вгору, з того часу Данильчук – лише на директорських посадах у київських фірмах. Кілька місяців 2003 року він навіть працював заступником міністра оборони України.

Свого часу, у 1998-2002 роках, Данильчук був народним депутатом, спочатку – членом фракції НДП, зо три місяці був позафракційним, потім вступив у групу "Відродження регіонів", з неї – у фракцію партії "Демократичний союз". У Рівненську облраду у 2006 році Данильчук прийшов з "Батьківщиною" і одразу став головою. Тепер же він у БПП.

Звичайно, що за роки роботи в столиці комунікабельний Данильчук обзавівся широким колом потрібних знайомств. Останнім часом, кажуть, хотів прилаштуватися десь в Києві, нібито йому й обіцяли якісь посади, та найбільш реальною виявилася посада голови Рівненської обласної ради. Варто зауважити, що у 2014 році Данильчук працював тут ще й першим заступником голови, і одного разу перед сесійним засіданням опинився у сміттєвому контейнері. Кажуть, нібито за оборудки з бурштином, але він сам це категорично заперечує.

Розповідають про Данильчука й кумедні пригоди. Якось він, не впоравшись з керуванням автомобілем, влетів у купу піску й травмував копчик, а потім довгий час перебував на лікарняному. А одного разу на полюванні з впливовими особами області, коли уперше працював головою облради, він начебто одержав дробом у верхню частину стегна ззаду.

Відкритим залишається питання, чи зможе Данильчук допрацювати головою облради до кінця каденції. В "Батьківщині" обіцяють відвоювати собі цю посаду, адже новообраний голова, який колись був в одній партії з Тимошенко, для них, як "червона шмата".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Рівне

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook