UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Рівненщині свині знову захворіли

Держспоживслужба зареєструвала АЧС у Закарпатській і Рівненській областях

Як повідомляє Depo.Львів, Державна служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів зафіксувала випадки захворювання африканською чумою свиней у Закарпатській і Рівненській областях. Про це сказано в повідомленні Держспоживслужби.

Зазначається, що на території мисливських угідь "Кобилець", "Мокранське ЛМГ", "м. Ульний Брадул", "Тургалина", "Гамба", "Слатина" і "Горб" Закарпатської області були виявлені трупи диких кабанів і проведений відстріл.

За результатами лабораторного дослідження проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики й ветеринарно-санітарної експертизи (Львів) 1 лютого був установлений діагноз АЧС.

Крім того, був проведений відстріл диких кабанів в мисливських угіддях "Барс", "Новики", "Підгаєщина" у Рівненській області.

За результатами лабораторного дослідження проб біоматеріалу в регіональній державній лабораторії Держспоживслужби в області 1 лютого встановлений аналогічний діагноз - АЧС.

Усього за 2017 рік в Україні зафіксовано 163 випадки АЧС, у тому числі 28 - у господарствах, 91 - у приватному секторі й 38 випадків серед диких тварин, а також 6 інфікованих об'єктів. Під час проведення заходів щодо ліквідації АЧС в епізоотичних вогнищах вилучені більш ніж 33,6 тис. голів у 2017 році.

У 2012 році був зареєстрований перший випадок захворювання в країні, у 2014 році - 16 випадків, у 2015 - 40 випадків, у 2016 - 91 випадок. Вакцини для боротьби з цим вірусом не існує.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Рівне

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook