На Рівненщині, щоб захиститися від холери, провели старовинний обряд

У селі Повча Дубенського району відбувся хресний хід до пам’ятних знаків

На Рівненщині звершили давній обряд, який 100 років тому врятував від холери. Про це пише Depo.Львів з посиланням на Ерве.

У селі Повча Дубенського району відбувся хресний хід до пам’ятних знаків, які звели 120-років тому, щоб захистися від холери. 

На Рівненщині, щоб захиститися від холери, провели старовинний обряд - фото 1

"Ця багаторічна традиція гуртує людей і допомагає пам’ятати тих, хто помер під час тієї страшної епідемії. А найміцніша пам’ять – саме молитовна", – розповів настоятель місцевого Свято-Троїцького храму ієрей Віталій Буга.

Традиція бере початок із кінця ХІХ століття, коли світ захлинався від уже п’ятої пандемії холери. Страшна хвороба ширилася й Україною. Влітку 1895 року холера наблизилася і до Повчі з боку сусідньої Млинівщини: уже зачепила села Бокійма, Козирщина, Клин. У криницях була заражена вода; як згадують старожили, за переказами своїх батьків, тоді за ніч люди вимирали цілими сім’ями. У осиротілих обійстях гинула від голоду худоба, села порожніли, росли цвинтарі.

У серпні 1895 року на околиці села, на межі Будеража і Повчі, Антоній Зажицький, поляк за походженням, за власним проектом змурував символічний знак. Кошти на будівництво пожертвувала родина селян Давида та Марії Шнируків. Цеглу привезли теж символічну – із першої закладки цегельні у сусідньому селі Вовковиї. Біля новозведеного знаку відслужили молебень.

Після цього епідемія холери припинилася, не увійшла в село, а у вражених епідемією населених пунктах перестали помирати люди.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Рівне

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme