Стало відомо, що зроблять депутати з неприватизованими квартирами рівнян

875 рівненських багатоповерхівок підуть на списання

Сесія Рівнеради прийняла рішення про списання багатоквартирних будинків з балансу житлово-комунальних підприємств. Про це пише Depo.Львів з посиланням на 7 днів.

Це рішення депутати Рівнеради підтримали одностайно. 875 рівненських багатоповерхівок підуть на списання.

За словами начальника управління ЖКГ Ярослава Сахнюка для списання створять комісії, до яких увійдуть начальники чи головні інженери ЖКП, а також майстри дільниць, юристи, головні бухгалтери, куратори з нашого управління, депутати округів, і представники від будинків - старші по будинках чи будь-які активісти, які там проживають.

"Коли ми сформуємо ці комісії, то погодимо їх склад з постійно діючою комісією міської ради з питань житлово-комунального господарства і затвердимо в наказі про списання. З цього й почнеться процедура списання. Комісії обстежать будинки і заповнять всі графи в актах списання. Коли всі члени комісії підпишуть цей акт, його має затвердити балансоутримувач і погодити начальник управління ЖКГ. Ця процедура завершується написанням наказу, що певний будинок вважається списаним", - розповів Сахнюк.

За його словами, після вищезгаданою процедури, управління отримає повну картину по кожному будинку, де є неприватизовані квартири. А управління комунальною власністю отримає вичерпну інформацію про нежитлові приміщення державної чи комунальної власності, які є в будинках.

"Після виявлення цих квартир ми сформуємо їх перелік і не пізніше п’яти днів розмістимо його на нашому сайті. А тоді займемося виготовленням права власності на це неприватизоване нерухоме майно. На цьому процедура вважатиметься завершеною", - додав Сахнюк.

За його словами, станом на травень 2015 року у Рівному було близько трьох тисяч неприватизованих квартир.

"Ми маємо відповідно до закону два місяці для того, щоб підготувати акти і накази про списання. Закон каже, що це має бути зроблено не пізніше, ніж через два місяці після прийняття рішення радою. Протягом цього часу ще можна приватизувати свої квартири тим, хто досі це не зробив. Ну і там ще буде проміжок часу, коли після списання будуть виготовлятися документи на право власності. Навіть у той день, коли ми будемо іти реєструвати право власності, а мешканець якраз у цей день свою квартиру приватизував, ми звіримо дані з реєстраційною службою. Якщо квартира на момент реєстрації права власності будинку неприватизована, то мешканці після того дня вже й не зможуть її приватизувати", - розповів Сахнюк.

За його словами, люди зможуть залишитися жити у таких квартирах, але лише на правах оренди.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Рівне

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook