Як Ляшко хоче "доїти" Рівненщину

"Радикальний" голова Рівненської облради Володимир Ковальчук та десяток депутатів-однопартійців хочуть контролювати усе обласне комунальне майно та керівників комунальних закладів

Як Ляшко хоче "доїти" Рівненщину…

На найближчу сесію Рівненської обласної ради її голова Володимир Ковальчук хоче винести проекти рішень, після ухвалення яких розшириться відділ комунальної власності - він стане управлінням з не третину збільшеним штатом. А головне - це управління "радикали" хочуть наділити дуже широкими повноваженнями і взяти під свій контроль.

Нове управління зможе самостійно виносити на розгляд сесії пропозиції щодо призначення чи звільнення керівників комунальних закладів та проводити конкурс на ці посади, що може додати у процедуру корупційну складову. Зараз кожен охочий може подати свою кандидатуру на розгляд сесії без погодження з жодними управліннями.

Розширяться й повноваження голови облради у цьому питанні. У міжсесійний період він зможе призначати в.о. керівника закладу на чотири, а не на три місяці, як зараз, а контролюватиме його роботу саме згадане управління. Планується, що це "радикальне" управління самостійно, на власний розсуд укладатиме угоди оренди вільних комунальних площ.

Йдеться про понад сотню комунальних закладів та одноосібний контроль над мільйонами гривень, адже нове положення, яке "радикали" збираються винести на розгляд сесії, позбавляє права укладати угоди оренди керівників комунальних закладів, призначених їхнім же “радикальним” управлінням комунальною власністю. Для кращого розуміння: лише за минулий рік від оренди обласних комунальних закладів надійшло близько 4 млн грн.

Депутати обласної ради обурені такими намірами, вбачаючи в них прагнення "радикалів" привласнити право розпоряджатися комунальним майном. Комісія обласної ради з економічних питань та комунальної власності, яку очолює екс-голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов, цей проект не затвердила, як і інший його варіант, внесений на розгляд. Він вважає їх недемократичними, а плани Ковальчука - неефективними, закидаючи своєму наступнику прагнення розширити скорочені ним раніше штати.

"Після Революції Гідності, коли я став головою облради, було розроблено прозору схему призначення керівників комунальних закладів, - прокоментував Depo.Львів Кириллов. - Я вважаю, що керівникам комунальних закладів потрібно надати більше прав, і я проти повернення до закритої роботи облради. Це управління лише створить зайву бюрократію і розведе корупцію".

Кириллов пояснює, що свого часу скоротив чиновницький апарат в обласній раді, зменшив витрати бюджету на його утримання та домігся збільшення орендних ставок на комунальне майно, що в результаті дало збільшення надходжень до бюджету. У прагненнях Ковальчука він бачить намагання зруйнувати усі його попередні досягнення.

Обурені й керівники фракцій обласної ради. "Це свідчить про те, що сидять в облраді люди, які тільки й думають, як стати головними в області, вирішують, як свого керівника підвищити, як його підпис зробити дорожчим. Ще такої влади у нас не було", - прокоментував виданню "РВ" лідер фракції БПП "Солідарність" Юрій Благодир.

"Якщо депутати за це проголосують, то на наступній сесії доведеться виправляти помилки, а винних покарати", -заявив керівник фракції "За конкретні страви" Богдан Файфура.

"Хочуть узурпувати все, бо зараз важко домовитися з усіма депутатами. Комунальне майно прагнуть в одні руки отримати, створити своє міні-підприємство. Якщо радикалам вдасться це зробити, вони на наступні вибори матимуть свій адмінресурс у комунальних закладах", - вважає уповноважений представник фракції "Батьківщина" Владислав Сухляк

Слід розуміти, що у Рівненській обласній раді – 64 депутати, з них Володимир Ковальчук має лише 10 мандатів. По його обранню говорили, що головою облради він став, усупереч всім прогнозам - в результаті домовленостей між Юлією Тимошенко та Олегом Ляшком. Останній особисто прибув у Рівне на сесію, на якій обирали голову. Зараз "радикали" також проводять підкилимні переговори для того, щоб набрати потрібних 33 голоси під час розгляду нововведень на сесії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Рівне

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme