Як Ляшко хоче контролювати видобуток бурштину на Рівненщині

Контрольована радикалами Рівненська облрада відмовила у виділенні тисяч гектарів землі для видобутку бурштину держпідприємству "Укрбурштин"

Як Ляшко хоче контролювати видобуток бур…

Рівненська обласна рада на позачерговій сесії відмовила у виділенні понад 35 тисяч гектарів землі у Березнівському та Сарненському районах області для видобутку бурштину держпідприємству "Укрбурштин", яким управляє "ДАК Українські поліметали", та зареєстрованому у Рівному товариству "Надра – Спецленд Ресурси".

До початку сесійну будівлю пікетували привезені не без допомоги депутата-радикала облради Олександра Васильєва мешканці північних районів. Вони вимагали не пускати на їхні території чужинців, які хочуть копати бурштин.

На початку сесії стало відомо, що Державна служба геології і надр України відкликала своє звернення щодо надання дозволу на видобуток бурштину одній з компаній, звернення щодо іншої було відкликане раніше. Однак депутати таки перестрахувалися і майже одноголосно проголосували за відмову.

"І я, і фракція Радикальної партії в обласній раді голосували за відмову виділення землі обом підприємствам, - заявив голова Рівненської обласної ради Володимир Ковальчук ("Радикальна партія Олега Ляшка"). - У столиці мають знати, що обласна рада нікому не дозволить збагачуватися за рахунок національного багатства. Своєю відмовою ми ще раз продемонстрували різним "ділкам", що не дамо розкрадати землю на Рівненщині".

Хто ці "різні ділки", адже одне з підприємств, яке претендувало на ділянку – державне, і раніше займалося легальним видобутком бурштину, ні Ковальчук, ні депутати вголос не сказали. Хоча це рішення - на руку "ділкам" місцевим, адже пікетувальники не приховували, що живуть з нелегального видобутку бурштину, і кожного, хто до них сунеться, погрожували закопати.

"Більшість депутатів, я вважаю, проголосувати під тиском пікетувальників, - прокоментував Depo.Львів голова постійної депутатської комісії облради з питань екології та природокористування Володимир Валявка ("Свобода"). - Це не державницька позиція, не зважена. Якби ми надали спецдозволи на видобуток цим підприємствам, було б з кого потім спитати, а так був безлад на бурштинових копальнях, так усе там і залишиться".

"Маємо великі підозри щодо компанії "Надра – Спецленд Ресурси", - розповів Depo.Львів екс-голова облради депутат Михайло Кириллов, - звідки вона у Рівному з’явилася, хто нею керує, і чому ми маємо виділяти такі великі ділянки землі для видобутку бурштину товариству зі статутним капіталом одна тисяча гривень? Щоб вивчити таке питання, потрібен час".

Валявка вважає, що Кабмін, який у грудні минулого року вніс зміни до Порядку надання спецдозволів на користування надрами, має вести діалог з обласними радами, яким чином ті мають тепер надавати погодження на користування надрами. Адже, згідно з прийнятими змінами, облрада має у 30-денний строк надати відповідь компанії, яка подала заявку на отримання спеціального дозволу на користування надрами.

Якщо за цей час заявник не отримає відповіді, то вважатиметься, що депутати погодилися видати дозвіл. У Верховній Раді також перебуває на розгляді законопроект про видобуток бурштину, за яким це право одержать старательські артілі, у такому разі вони працювали б легально, сплачуючи податки. Однак законопроект проголосували лише у першому читанні, тож поки що він не прийнятий: немає на це політичної волі.

Тим часом лідер Радикальної партії Олег Ляшко встиг подякувати і Ковальчуку, і місцевим мешканцям, які пікетували облраду, і окремим депутатам (у своєму переліку він згадує також і Володимира Валявку) за те, що зупинили "аферу на мільярд" і "не дали вкрасти у громади Рівненщини 35 700 гектарів багатої бурштином землі". Ляшко вказує, що за цією схемою стоїть інтерес народного депутата Олександра Онищенка (Кадирова), одного з найбагатших людей країни.

У червні минулого року нардеп Тетяна Чорновол назвала Онищенка новим олігархом у сфері видобутку газу в Україні, звинувативши його у нечесних схемах та в несплаті податків на великі суми.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Рівне

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook