На Ровенщине туристов будут водить в "Медовый круг"

Людей знайомитимуть із старовинним промислом

На Рівненщині туристам демонструватимуть давній промисел. Про це пише Depo.Львів з посиланням на  День.

На Рівненщині туристам готують нову атракцію. Їх знайомитимуть  зі старовинним промислом – бортництвом. Це найдавніша форма бджільництва. У період середньовіччя це явище було поширене у Європі. Сьогодні ж у Литві та Польщі відтворенням традиції займаються реконструктори. Натомість на Поліссі бортництво збереглося донині. Там є старожили, які переймали це вміння від своїх батьків.

"Бортництво – це старовинна форма бджільництва. У деяких місцевостях на Поліссі інструменти та спосіб догляду за бджолами лишилися незмінними приблизно з середньовіччя. Бортне дерево – це дерево із рукотворним заглибленням-дуплом в стовбурі. Його видовбували за допомогою різних інструментів, змащували травами, аби там селилися бджоли", -  розповіла працівник Рівненського обласного краєзнавчого музею Олексій Нагорнюк. 

Раніше бортництво було поширене у лісовій частині України, на території Білорусі, Литви, Польщі. До речі, зараз в Польщі та Литві бортні дерева вважаються пам’яткою природи і охороняються державою. 

Туристи зможуть побачити це унікальне явище завдяки маршруту "Медове коло", який розробляють на Рівненщині. Бортництво стане його "родзинкою". Загалом маршрут пролягатиме, зокрема, через Тунель кохання у Клевані, Парк караїмів у Деражному, заказник "Базальтові стовпи", ландшафтний парк "Надслучанська Швейцарія". 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Ровно

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"