Чи відростить Рівненська облрада "третю голову"

Depo.Львів пропонує прогноз, як можуть далі розвиватися події навколо "легітимних" голів Рівненської облради

Чи відростить Рівненська облрада "третю…

Безславний початок роботи Рівненської обласної ради розтягнувся на півроку і завів депутатів в глухий кут. Ще й не працювали нормально під проводом аж двох голів, аж тепер збираються звільняти обох. Головна інтрига - хто стане "третьою головою" в доповнення до "голови-1" (за хронологією) Володимира Ковальчука (Радикальна партія Олега Ляшка) та "голови -2" Олександра Корнійчука (Блок Петра Порошенка). Depo.Львів пропонує прогноз, як можуть далі розвиватися події.

19 травня Житомирський апеляційний адміністративний суд залишив у силі рішення Рівненського суду про поновлення Ковальчука на посаді голови Рівненської обласної ради. Тож після кількох тижнів тиші в обласній раді відновлюється боротьба за крісло. Як поновлений судом Ковальчук збирається поновитися фактично, поки незрозуміло.

Слід зазначити, що суддя Рівненського окружного адміністративного суду Андрій Сало своїм квітневим рішенням поновив на посаді голови Рівненської облради Ковальчука, не скасувавши рішення про обрання головою Корнійчука. І створив цим небезпечний прецедент: облрада стала двоголовою, бо обидва голови де-юре є легітимними. Ковальчук вимагав виконати рішення суду, але нічого не домігся, лише своєю поведінкою довів до лікарняного ліжка працівницю виконавчого апарату. У жінки виникли проблеми зі здоров'ям, через тиск, який представники РП чинили на неї.

"Радикала" Ковальчука одразу після виборів восени 2015 року обрали головою доволі несподівано - внаслідок кабінетних політичних домовленостей в Києві. Тоді від цих спущених згори вказівок "перекосило" всю рівненську політичну еліту, але вона змушена була підкоритися. Молодий і зовсім недосвідчений у веденні справ в обласній раді Ковальчук за кілька місяців "розмахування шаблею" довів до того, що вже на березневій сесії обласної ради депутати оголосили йому недовіру, проголосували за відставку й одразу обрали головою Корнійчука.

Ображений Ковальчук позивався до суду і нарешті отримав бажане рішення.
За інформацією джерел Depo.Львів, тепер депутати обласної ради нібито збираються реєструвати проекти рішень про звільнення обидвох голів – і Ковальчука, і Корнійчука. Але перед тим обидва мають підготувати і зачитати на сесії свої звіти про виконану роботу.

Депутат Рівненської облради попереднього скликання і політичний аналітик Сергій Штурхецький у коментарі Depo.Львів повідомив, що тепер вирішення цієї ситуації залежатиме від переговорів між найбільшими фракціями облради – "БПП "Солідарність" та "Батьківщини". Про перемовини з "радикалами" не йдеться, бо вони за стіл переговорів не сядуть, як і інші фракції – з ними. Малоймовірно, що вдасться домовитися за котрогось із діючих голів - швидше за все, торги відбуватимуться за "голову-3". Можливо, "Батьківщина" тепер візьме реванш, і головою стане нинішній перший заступник Микола Драганчук. Якщо в переговори вступить фракція "Конкретних справ", то на голову може піти досвідчений політик, лідер фракції "БПП "Солідарність" Юрій Благодир.

Якщо ж питання голови Рівненської облради знову вирішуватимуть в Києві, то в гру може вступити група нардепа від Рівненщини Юрія Вознюка, який лобіюватиме на посаду колишнього однопартійця по "Фронту змін" Михайла Кириллова, екс-голову облради (до виборів 2015 року). Акцент робитиметься на те, що при ньому у обласній раді була нормальна робота.

Утім, найскоріше "розрулити" ситуацію міг би депутат Віталій Чугунніков, донедавна – голова облдержадміністрації, якого тепер називають сірим кардиналом Рівненщини. Та чи захоче – теж залишається інтригою. У будь-якому випадку, Чугунніков діятиме так, як буде вигідно його протеже, нинішньому голові облдержадміністрації Олексієві Муляренку. А йому бездіяльна рада може бути на руку: так його роботу в Києві краще видно буде.

Слід додати, що причиною перевороту у облраді в березні цього року стало бажання Олега Ляшка та його однопартійців взяти під контроль не лише видобуток бурштину на Рівненщині, а й інші фінансові потоки. Після відставки Ковальчука радикалам довелося розпрощатися з цією мрією.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Рівне

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook