Чому рівненські депутати приречені на проблеми з головою

Рівненська обласна рада учетверте за два роки обиратиме собі голову

Чому рівненські депутати приречені на пр…

У жодній обласній раді України нинішнього скликання не виникли такі перипетії довкола крісла голови, як у Рівненській. Протягом неповних двох років на цій посаді змінилося троє голів. Незабаром, 2 лютого, Рівненська обласна рада знову буде збиратися на позачергову сесію з того ж питання: про звільнення з посади Миколи Драганчука ("Батьківщина") та обрання нового голови. Чим же не вгодив Драганчук і хто стане четвертим головою, спробував з'ясувати Depo.Львів.

Після місцевих виборів восени 2015 року головою Рівненської обласної ради несподівано обрали Олександра Ковальчука ("Радикальна партія Олега Ляшка"), представника малочисельної фракції, хоча прогнозувалося, що на голову майже зі 100-відсотковою гарантією претендував екс-нардеп від "Батьківщини" Микола Кучерук. Недосвідчений і войовничий молодий голова у кріслі всидів недовго, за кілька місяців у результаті місцевого заколоту його звільнили від обов'язків й обрали головою Олександра Корнійчука ("БПП "Солідарність"). Ковальчук позивався до суду і заявляв, що виграв його, але насправді так і не поновився на посаді. Мабуть, йому "нагорі" сказали, що воювати за це вже не треба.

Недовго керував і Корнійчук – на зміну йому прийшла людина відкинутого раніше Кучерука Микола Драганчук ("Батьківщина"). Сам же Корнійчук обійняв посаду першого заступника голови обласної ради. Усіх такі домовленості, здавалося, влаштовували, і про війни в обласній раді потроху забули. Але під кінець 2017-го довкола неспокійного місця знову виникла інтрига.

Скидається на те, що Драганчук у цій грі він став непотрібним. Нині обласна рада не розпоряджається ні власністю, ні землею, бо вже їх не має. А в окремих депутатів, скажімо, є деякі бажання та прагнення їх вирішувати. На посаді голови обласної ради їм потрібна людина, максимально наближена до голови облдержадміністрації Олексія Муляренка. Зрештою, цієї наближеності хоче й останній.

19 січня депутати облради зареєстрували клопотання про скликання позачергової сесії обласної ради й зібрали серед депутатів нової більшості - БПП, Радикальної партії, "Конкретних справ", "УКРОПу" та позафракційних - 23 підписи за її проведення з двома питаннями у порядку денному: про звільнення Миколи Драганчука з посади голови обласної ради та обрання нового, четвертого за рахунком.

Найбільш імовірними претендентами на "голову-4" називають "голову-2", Олександра Корнійчука, та екс-голову цієї ж облради у 2006-2010 роках та екс-першого заступника голови облради у 2014-2015 роках Олександра Данильчука. Обидва зараз представляють БПП "Солідарність", а раніше були в "Батьківщині". У Данильчука шансів, кажуть, більше, бо його кандидатура нині задовольняє і керівництво облдержадміністрації, і більшість членів нової "коаліції" в облраді.

Драганчук перебуває у відпустці, і до 2 лютого вона не закінчиться. Щоб не мати потім проблем, обласна рада хоче проголосувати за його звільнення з дня виходу на роботу, після відпустки, а за призначення нового голови – після дня звільнення попереднього.

Днями Драганчук офіційно заявив, що після виходу на роботу він сам та фракція "Батьківщина" в облраді вимагатимуть відставки голови обладміністрації Олексія Муляренка та першого заступника голови облради Олександра Корнійчука. За те, що Муляренко буцімто "погрожує, тисне, маніпулює, шантажує, зводить наклепи й обманює громадськість", а Корнійчук - "сіє безлад і ворожнечу в облраді".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Рівне

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook