Чому Жириновський приховує свої "бандерівські" корені

Володимир Жириновський останнім часом не згадує про своє "западенське" походження, а разом з тим – і про претензії на колишнє майно свого діда Іцхака Ейдельштейна

Чому Жириновський приховує свої "бандері…

Багаторічний невтомний "шоумен" Кремля Володимир Жириновський останнім часом не згадує про своє "западенське" походження, а разом з тим – і про претензії на колишнє майно свого діда Іцхака Ейдельштейна.

Depo.Львів вирішило розповівсти про предка епатажного російського політика, який до Другої світової війни жив в Західній Україні - у райцентрі Костопіль Рівненської області, мав лісопильню. У Костополі він і похований разом з іншими євреями, страченими німцями. Жириновський  бездоказово заявляє, що  нібито його костопільських родичів знищили "українські націоналісти".

Чому Жириновський приховує свої "бандерівські" корені - фото 1

Костопіль - звичайне невеличке західноукраїнське містечко

Якщо факт полісько-єврейського походження не заперечує й сам Жириновський, то трагічну роль "бандерівців" у долі його родини заперечують рівненські архівісти та історики, які вивчали історію сім’ї скандального російського політика. За даними Depo.Львів, ні в Рівненському державному архіві, ні в будь-якому іншому немає й бути не може доказів на підтвердження його слів.

У 2007 році незмінний лідер ЛДПР Володимир Жириновський віднайшов в Ізраїлі могилу свого батька Вольфа Ейдельштейна. У той час він побував і в Костополі. Візит планувався ретельно і заздалегідь. Готуючись до приїзду російського політика, влада районного центру швидко навела лад на місцях масового поховання євреїв, розстріляних під час війни. Довкола Костополя таких місць кілька, але вони не були впорядковані. Кажуть, не було навіть точних даних про те, в якій саме братській могилі похований розстріляний Іцхак Ейдельштейн та члени його родини – дружина, донька та онука.

Історик та письменник з Костополя Олександр Намозов, який згодом написав книгу "Владимир Жириновский, возвращение к истокам", розшукав очевидців страти, які на власні очі бачили, як загинули родичі Жириновського. Під час його перебування у містечку свідки розповіли гостеві про це. Намозов розповів Depo.Львів, що немає жодних підтверджень загибелі цієї родини від рук українців. Ніхто не заперечує, що серед поліцаїв були люди усіх національностей, чиї країни були окуповані німцями, однак тоді окупанти не давали поліцаям до рук зброю.

Чому Жириновський приховує свої "бандерівські" корені - фото 2

Братська могила,у якій, ймовірно, поховано діда Жириновського

За словами очевидців, саме у цій братській могилі похований Іцхак Ейдельштейн з родиною, вона у лісі за міським стадіоном. Поблизу проходить залізнична колія, якою німці доправляли ешелонами євреїв до місця страти.

Поставлений тут надгробок з написом двома мовами люди називають пам’ятником в лісі. Його важко розшукати в чагарях та кропиві, не знаючи дороги, краще розпитати у місцевих мешканців старшого віку. Повз дуже непримітний в траві пам’ятник проходить всього лише вузенька стежина місцевих бігунів. Техпрацівники розташованого неподалік міського стадіону кажуть, що регулярно прибирають біля нього. На вигляд важко сказати, як давно тут прибирали. Жодного вінка чи квітки, жодної лампадки нема. Довкола лише дерева та кущі...

Чому Жириновський приховує свої "бандерівські" корені - фото 3

На початку 90-их років нині покійний рівненський краєзнавець та журналіст Кім Закалюк займався дослідженням єврейської трагедії на Рівненщині. За його даними, протягом 1941-1942 років тут було знищено близько 110 тисяч євреїв. Всередині 1942-го було знищене останнє єврейське гетто.

 Та не лише поклонитися дідівській могилі приїздив на Рівненщину Жириновський – він дуже цікавився дідовим майном. Як йому стало відомо, Ейдельштейн до війни мав в поліському містечку лісопильню та трохи поля. В Костополі тоді працювало шість таких тартаків. Усе, що можна було, німці з підприємства Ейдельштейна вивезли, і до закінчення війни на тому місці практично нічого не залишилося. В якому саме місці працював тартак Ейдельштейна, достоту невідомо. Дослідники припускають, що, можливо, тут. Зараз на цьому місці стоїть крамниця та католицький костел.

Коли Жириновський у Костопіль приїздив, журналісти різних видань писали, нібито він хотів зайти чи то на фанерний завод, чи то на найбільше костопільське деревообробне підприємство "Свиспан Лімітед", але його начебто не впустили. Обидва розташовані досить далеко від місця на фото і ніякого відношення до Ейдельштейна ніколи не мали.

Чому Жириновський приховує свої "бандерівські" корені - фото 4

Прохідна "Свиспан Лімітед", з якої працівники спостерігали за Жириновським

"Жириновський не заходив тоді ні до нас, ні на інші підприємства, - розповів Depo.Львів працівник "Свиспан Лімітед". – Ми тоді стояли на прохідній і крізь вікно спостерігали, як його лімузин повільно проїхав вулицею повз наше підприємство. Політик сидів позаду водія, скло дверцят біля нього було опущене».

На тому російський політик не зупинився. Нікулінський районний суд Москви, куди Жириновський згодом подав позов, визнав його спадкоємцем діда Іцхака Ейдельштейна. З цим рішенням він намагався отримати в одного з костопільських нотаріусів свідоцтво на право спадщини, але такий документ йому не видали.

Чому Жириновський приховує свої "бандерівські" корені - фото 5

Магазин і будинок знаходяться на ймовірному місці лісопильні діда Жириновського

Ображений "спадкоємець" позивався до Окружного адміністративного суду Києва на Кабінет Міністрів України, вимагаючи повернення йому майнових прав. Український суд у позові відмовив, вважаючи його безпідставним.

І ніде жодного разу позивач й словом не обмовився про… борги свого діда, які значно перевищували вартість його активів. У Рівненському державному архіві є документи, що на початку 30-их років минулого століття Іцхак Ейдельштейн позичив у громадянки США 59 тисяч доларів і не повернув. Принаймні, в архіві немає ніяких документів про погашення боргу.

Мав борги і Вольф Ейдельштейн, батько Жириновського. Він взяв у польському господарському банку позику у 100 тисяч злотих, яку теж не повернув. Натомість в архіві є судові рішення про примусове стягнення боргів. Лісопильня, якою Ейдельштейн володів на рівних правах з бізнес-партнером, на той час була оцінена в 40 тисяч злотих.

Під час війни батько Жириновського Вольф Ейдельштейн разом зі своїм братом були евакуйовані до Алмати. Там він одружився з матір'ю Володимира — Олександрою Макаровою. За словами Жириновського, батько не взяв радянського громадянства, залишившись польським громадянином, тож після війни його нібито відправили до Польщі. З 1946 року, в якому у подружжя народився син Володимир, зв'язок з батьком обірвався. Пізніше батько емігрував до Ізраїлю, був агрономом і комерсантом. До 18 років Володимир був Ейдельштейном, а у 1964 році взяв прізвище першого чоловіка матері — Жириновський.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Рівне

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme